ЗВІТ
директора Опорного закладу освіти «Новозаліський ліцей»
Бородянської селищної ради
Київської області
за 2023/2024 н.р.
- Управління закладом в сучасних умовах
З огляду на виникнення нових викликів для системи освіти України в умовах воєнного стану протягом 2023/2024 н.р. діяльність закладу спрямовувалася на дотримання вимог законодавства України в частині забезпечення Державних гарантій у сфері освіти, забезпечення прав кожної дитини на освіту.
Управлінська діяльність здійснювалась відповідно до розробленої Стратегії розвитку ліцею, в якій чітко окреслено місію закладу - створення організаційних, науково-методичних, інформаційних, ресурсних умов, які сприятимуть всебічному розвитку особистості, задоволенню інтелектуальних, творчих, емоційних та соціальних потреб; забезпеченню науково-практичної підготовки талановитої молоді, виховання молоді активними громадянами країни.
Ми завершили 2023/2024 н.р., складний, тривожний, воєнний, який приніс нам усім чимало викликів, незручностей. Разом з тим, він був ефективним і результативним (як показав аналіз деяких освітніх, управлінських процесів, анкетувань та досліджень серед учасників освітнього процесу).
2. Забезпечення базової середньої освіти, охоплення навчанням,
збереження контингенту
Цей воєнний рік став справжнім викликом для адміністрації, педагогів, тому що довелося поєднувати очну та сімейну форми навчання. Проте , не зважаючи на труднощі, нам вдалося організувати освітній процес із дотриманням вимог безпечної роботи в умовах воєнного стану.
Станом на 05.09.2023 року у закладі навчалось – 229 учнів. Рух учнів подано в таблиці.
Станом на 05.09.2023 |
229 учнів |
Станом на 31.05.2024 |
226 учень |
До 1-го класу 2024/2025 н.р. зараховано |
12 учнів |
Станом на 14.06.2024 відраховано |
1 учень 9 класу |
Станом на 28.06.2024 буде відраховано |
9 учнів 11 класу |
Прогнозована кількість учнів у 2024/2025 н.р. |
222 учні |
Укомплектовано 11 класів, з них:
- класи початкової ланки - 4 класи;
- класи базової середньої освіти - 5 класів;
- класи загальної середньої освіти – 2 класи.
Середня наповнюваність класів –20,8 учнів (в минулому році –19,5).
Для здійснення оцінювання навчальних досягнень учнів та зворотнього зв’язку з батьками під час освітнього процесу з застосуванням технологій дистанційного навчання, коли виникала потреба, використовували платформу Google Classroom, електронний журнал/щоденник «Нові знання». Використання даних платформ дозволило зробити навчання більш доступним, сучасним та ефективним.
Перспективи:
- Удосконалити мережу закладу відповідно до запитів батьківської громадськості на освітні послуги та форми здобуття освіти.
- Формувати сучасне освітнє середовище Нової української школи, забезпечити зміни просторово-предметного оточення, впроваджувати нові програми та засоби навчання.
- Створення рівних умов доступу до освіти, створення освітнього дизайну
та розумного пристосування для інклюзивних дітей
З метою реалізації державної політики з питань забезпечення права дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, на здобуття якісної освіти, інтеграції їх до загального освітнього простору, надання їм психолого-соціальної та педагогічної підтримки для адаптації серед однолітків та підготовки до самостійного життя у соціумі та враховуючи побажання батьків у 2023/2024 н.р. функціонувало 5 інклюзивних класів, у яких навчалося 6 дітей з особливими освітніми потребами.
У класах працювали асистенти вчителя Краснік О.В., Харипончук К.В., Тарасенко С.В., Навальна Ю.В., Назаренко Т.П., Прищепа К.О., Сорока С.П., Гапоненко Н.В. Проводились корекційно-розвиткові заняття спеціалістами практичним психологом Окунєвою Т.Ф. до 15 січня 2024 року Шкот І.В. після 15 січня 2024 року, логопедом Герасимюк О.О. з Безсмертним Ярославом згідно рівнів підтримки дітей з ООП. В закладі облаштована ресурсна кімната. Тому, наш заклад зреалізував завдання щодо створення інклюзивного середовища. В цьому році ми подали опис проєкту з кошторисом до БФ «РОКАДА» про створення кімнати тиші в укритті та придбання обладнання для ресурсної кімнати в закладі.
Перспективи:
- Продовжувати зміцнювати матеріально-технічну базу ресурсної кімнати.
- Поповнити засоби корекції.
- Становлення ключових та професійних компетентностей сучасного вчителя, здійснення методичної роботи
Нова школа потребує сучасного педагога, здатного ефективно навчати, виховувати, розвивати учнів, формувати особистість. Ключовим в сучасній школі є те, що вчитель повинен навчити дитину вчитися, здобувати знання впродовж життя. Тому, в умовах динамічних змін, академічної свободи, педагог зобов’язаний вдосконалювати необхідні компетентності, бути здатним до інновацій та змін, володіти покроковими методиками дослідницького навчання. І педагоги ліцею абсолютно відповідають цим вимогам.
Освітній процес у закладі забезпечують 22 педагоги, шкільний бібліотекар.
Категорії |
||
Вища категорія |
17 (73,9%) |
|
І категорія |
2 (8,7%) |
|
ІІ категорія |
0 |
|
Спеціаліст |
4 (17,4) |
|
Звання |
||
Учитель-методист |
3 (13,6%) |
|
Старший учитель |
10 (43,5%) |
Орієнтуючись на діяльнісний, проєктний, компетентнісний і інтегровані підходи розбудови змісту освіти, з метою підвищення ефективності організації освітнього процесу у 2023/2024 н.р. педагогічний колектив закладу працював над реалізацією науково-методичної проблеми «Формування та реалізація компетентнісного підходу в освітньому процесі». Цілеспрямована робота педагогічного колективу над науково-методичною проблемою виступає одним із домінуючих чинників примноження перспективного педагогічного досвіду. Протягом навчального року тривав активний пошук нових форм і функціональних структур з підготовки вчителя в загальнометодичному, психолого-педагогічному та науково-теоретичному аспектах.
Пріоритетними напрямками в методичній роботі було визначено:
- побудову нової гнучкої моделі методичного сервісу, яка б оперативно і своєчасно реагувала на потреби суб’єктів педагогічної діяльності;
- проведення методичних заходів на основі компетентнісного підходу;
- упровадження інноваційного досвіду методичної діяльності (проєктів, елементів інноваційних форм роботи, технологій тощо), оригінальних прогресивних ідей з метою застосування у практичну діяльність, забезпечення нових якісних результатів;
- забезпечення науково-методичного супроводу професійного розвитку педагогічних працівників в умовах глобалізації та відкритості інформаційного освітнього простору;
- створення умов для розвитку пошуково-творчої активності та дослідно - експериментальної діяльності педагогічних кадрів;
- утвердження нового професійного світогляду творчої активності педагога –«агента змін».
Важливою ділянкою інноваційної роботи було проведення психолого-педагогічних семінарів, семінарів-практикумів та майстер-класів, коуч-тренінгів, які є формою поширення передового педагогічного досвіду. На базі нашого закладу 28 березня 2024 року було проведено засідання методичного об’єднання вчителів української мови , української та зарубіжної літератур «Візуалізація як інструмент ефективного залучення учнів до навчання на уроках мови та літератури» керівником методичного об’єднання Отрошко Людмилою Олексіївною.
Костюченко Софія Павлівна 26 березня 2024 провела засідання методичного об’єднання вчителів хімії, біології, основ здоров’я « Підготовка до впровадження НУШ у 7 класі»
Гапоненко Людмила Миколаївна систематично публікує свій авторський матеріал, активно поширює власний педагогічний досвід серед спільноти освітян України на сайті на naurok.com.ua .
Педагоги закладу активно брали участь у вебінарах, онлайн-конференціях, онлайн-курсах. Підвищенню рівня професійної компетентності вчителів сприяє атестація педагогічних працівників закладу, яка здійснюється відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України. У наявності перспективне та поточне планування атестації педагогічних працівників, щорічне корегування перспективного й поточного планування. Плани атестації педагогічних кадрів виконуються. Своєчасно та якісно оформлюються відповідні документи (у наявності накази, протоколи, атестаційні листи, звітна документація).
У 2024 році проатестовано 3 педагогів.
У ході впровадження Державних стандартів освіти здійснювався психологічний супровід учасників освітнього процесу.
Перспективи:
- Використовувати сучасні ІТ-технології, мультимедійні засоби навчання, оновити електронну базу для вивчення предметів.
- Застосовувати технічні засоби та інші інструменти контролю за безпечним користуванням мережею Інтернет.
- Проводити комплекс заходів, спрямованих на якісну організацію освітнього процесу з урахуванням оновлених навчальних програм.
- Удосконалити методичну роботу закладу з підвищення професійної майстерності педагогів щодо організації дистанційного навчання, впровадження форм та методів роботи НУШ, сучасної системи оцінювання.
- Активізувати роботу педагогів щодо створення власних освітніх ресурсів, відеоматеріалів, методичних розробок.
- Систематично залучати педагогічних працівників до розробки локальних документів.
- Мотивувати вчителів до добровільної сертифікації.
- Створення оптимальних умов для виявлення, розвитку і реалізації потенційних можливостей здобувачів освіти
Час диктує зовсім інші умови. Сьогодні з’явилися нові терміни «освітні втрати», спричинені передовсім обмеженим доступом до освітнього процесу окремих учнів у зв’язку із воєнними діями, втратами у навчальному часі (перебої з електропостачанням, інтернетом, перебуванням в укриттях тощо), змінами в психологічному стані здобувачів освіти.
Оскільки гостро стоїть питання недоотримання знань учнями через пандемію, війну, часті повітряні тривоги, відсутність електроенергії, інтернету, зникнення мотивації в учнів, невміння здобувачів освіти самостійно вчитися, здобувати знання хоч ресурс великий: А саме: навчальні матеріали (відеоуроки із поясненнями, навчальні відеоматеріали, тести та завдання) на сайті закладу у розділі «Дистанційне навчання», навчальні матеріали Всеукраїнської школи онлайн. Адже ключовим в сучасній школі є те, що вчитель повинен навчити дитину вчитися, здобувати знання впродовж життя.
Попри складні події, в яких перебуває наша країна колектив закладу використовував всі можливості для організації якісного навчання.
Аналіз стану успішності за минулий рік бачимо в таблиці. Учні 1-4 класів успішно пройшли формувальне та рівневе оцінювання.
Згідно наказів МОН України здобувачів освіти 4-х, 9 класів звільнено від проходження державної підсумкової атестації. Учні 9 класу одержали свідоцтва про здобуття базової середньої освіти. З 21 учня 2 отримали свідоцтво з відзнакою. 9 учнів 11 класу отримають свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти , з них одна учениця - свідоцтво з відзнакою та нагороджена золотою медаллю . Похвальними листами «За високі досягнення у навчанні» нагороджено 15 здобувачів освіти 5-8-х, 10-х класів, які мають високі досягнення (10-12 балів) з усіх предметів за 2023/2024 навчальний рік (мин.рік - 14).
Класними керівниками, вчителями-предметниками в кінці навчального року проведені моніторинги знань учнів з навчальних предметів. При виявленні прогалин у знаннях учнів з будь-якої теми, ця тема обов’язково буде включена для повторення і вивчення у наступному навчальному році.
На контролі адміністрації перебувало питання щодо здійснення освітнього процесу відповідно до Державного стандарту базової середньої освіти (5-6 класи «НУШ»), ознайомлення із новим навчально-методичним забезпеченням предметів та інтегрованих курсів для 5-х класів, курсова підготовка педагогів. Учителі здійснювали освітній процес за модельними навчальними програми з предметів та інтегрованих курсів для 5-6 класів НУШ.
Як результат, якість надання освітніх послуг підтверджено перемогами учнів у предметних конкурсах, олімпіадах, професіоналізмом педагогів.
Учні закладу протягом 2023/2024 навчального року залучалися до участі в І, ІІ, ІІІ етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, різних конкурсів, турнірів, змагань, виставок, фестивалів, акцій. 4 призових місця за участь на ІІ (регіональному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів здобула Зубенок Дарія, учениця 11 класу, 2 призових місця - Удімович Лілія, учениця 9 класу , 2 призових місця -Ващенко Алевтина , учениця 7 класу.
СПИСОК
учнів-переможців та призерів ІІ (територіального) етапу
Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів
у 2023/2024 навчальному році
Прізвище, ім’я, по батькові учня |
Клас |
Місце |
Учитель, який підготував переможця/призера |
|||
Українська мова і література |
||||||
Ващенко Алевтина |
7 |
ІІ |
Сорока Світлана Петрівна |
|||
Бугаєнко Данило |
11 |
ІІ |
Сорока Світлана Петрівна |
|||
Зубенок Дарія |
11 |
І |
Отрошко Людмила Олексіївна |
|||
Англійська мова |
||||||
Дрогуль Петро |
9 |
ІІ |
Навальна Надія Анатоліївна |
|||
Зубенок Дарія |
10 |
ІІІ |
Навальна Надія Анатоліївна |
|||
Математика |
||||||
Ващенко Алевтина |
7 |
І |
Гаркуша Олена Михайлівна |
|||
Маслюківський Володимир |
6 |
ІІ |
Тимощенко Валентина Леонідівна |
|||
Воронцова Анна |
9 |
ІІ |
Тимощенко Валентина Леонідівна |
|||
Історія |
||||||
Бондар Тетяна |
9 |
ІІ |
Трощенкова Людмила Михайлівна |
|||
Удімович Лілія |
9 |
ІІІ |
Трощенкова Людмила Михайлівна |
|||
Зубенок Дарія |
11 |
ІІІ |
Дмитренко Наталія Іванівна |
|||
Правознавство |
||||||
Удімович Лілія |
11 |
І |
Трощенкова Людмила Михайлівна |
|||
Фізика |
||||||
Зубенок Дарія |
11 |
ІІ |
Гаркуша Олена Михайлівна |
|||
Біологія |
||||||
Зубенок Дарія |
11 |
ІІ |
Костюченко Софія Павлівна |
|||
Бриль Назарій |
7 |
ІІ |
Костюченко Софія Павлівна |
|||
Трудове навчання |
||||||
Мишагула Каміла |
9 |
ІІІ |
Назаренко Тамара Петрівна |
|||
Грамота за участь |
||||||
Астрономія |
||||||
Менько Ангеліна |
11 |
Гаркуша Олена Михайлівна |
||||
СПИСОК
учнів-переможців і призерів II (регіонального) етапу
XXIV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика
Прізвище, ім’я, по батькові учня |
Клас |
Місце |
Учитель, який підготував переможця/призера |
Маслюківський Володимир |
6 |
ІІІ |
Отрошко Людмила Олексіївна |
Навальна Марія |
4 |
ІІ |
Гапоненко Олена Василівна |
Прізвище, ім’я, по батькові учня |
Клас |
Місце |
Учитель, який підготував переможця/призера |
Маслюківський Володимир |
6 |
ІІ |
Отрошко Людмила Олексіївна |
Перспективи:
- Впровадити систему оцінювання навчальних досягнень учнів з урахуванням компетентнісного підходу.
- Заохочувати учнів апробувати різні моделі досягнення результату без ризику отримати негативну оцінку.
- Сприяти підвищенню якості навчання через впровадження інноваційних педагогічних технологій, що передбачають розвиток творчих здібностей вихованців.
- Формувати навички самоосвіти, самоконтролю та самооцінки учнів.
- Підвищити рівень мотивації здобувачів освіти закладу як основу здобуття якісної освіти.
- Продовжити роботу щодо впровадження STEM-освіти в закладі.
- Створення виховного середовища для індивідуального розвитку
здобувачів освіти
Професійна спільнота класних керівників сприяла створенню виховного середовища для індивідуального розвитку здобувачів освіти та працювала над методичною проблемою «Формування національно-патріотичної свідомості здобувачів освіти в умовах сучасної школи».
Для реалізації проблемної теми було розроблено план виховної роботи,
який охоплює всі напрями виховання, включає в себе календарні, традиційні шкільні свята,
різноманітні заходи. На позакласних заходах класні керівники виховують національну
самосвідомість, патріотизм, формують фізичну та екологічну культуру, здоровий спосіб життя, та
створюють умови для розвитку творчої особистості.
З метою поширення правових знань, підвищення рівня правової освіти, профілактичної та
превентивної роботи , а також забезпечення повноцінного розвитку дітей і молоді, охорони та
зміцнення їхнього здоров’я, формування фізичних здібностей особистості у 2023-2024
навчальному році було проведено такі заходи:
- День знань «1 вересня». У цей день було проведено тематичні промови та виступи, спрямовані на мотивацію учнів до активного навчання та досягнень. Також відбулась урочиста лінійка, під час якої було наголошено на важливості освіти та розвитку кожної особистості.
- 20 вересня наша шкільна родина обирала лідера шкільного самоврядування, адже саме ця людина представляє інтереси здобувачів освіти, комунікує з педагогічним колективом та громадськістю. Найбільший рівень довіри отримав учень 10 класу Крамаренко Роман, тож саме він і став новообраним президентом ліцею.
- 21 вересня у учнів 1 класу була проведена виховна година "Ми українці - за мир!". Мета виховної години "Ми українці - за мир!" - спонукати учасників до внесення свого внеску у підтримку і поширення миру, толерантності та взаєморозуміння як основи стабільності та розвитку суспільства.
- 25 вересня наші діти вкотре долучилися до акції "Подаруй солдату радість": власноруч виготовили обереги та листівки, намалювали малюнки.
- 29 вересня у школі відзначили одразу два свята: День учителя та День захисників та захисниць України.
- 4 жовтня у ліцеї було провеедно виставку «Осінь – чарівниця».
- Олімпійський тиждень у Новозаліському ліцеї 17 жовтня 2023 року. Протягом цього тижня було заплановано та проведено ряд заходів, спрямованих на підвищення обізнаності та зацікавленості учнів у спортивній діяльності та принципах здорового способу життя.
- 18 жовтня у нашому закладі було проведено ряд комунікативних заходів, присвячених Європейському дню протидії торгівлі людьми.
- Цьогоріч в Україні вперше День української писемності та мови відзначається 27 жовтня. З цієї нагоди в навчальному закладі відбулася низка заходів: бібліотекарка Галина Романченко ознайомила учнів початкових класів з цікавими фактами про нашу мову; вчитель української мови та літератури Людмила Отрошко створила тематичну інсталяцію, провела Конкурс знавців рідної мови для учнів 5 класу та вікторину ''Як ти знаєш українську?'' для учнів 6 класу; і звичайно ж всі бажаючі мали змогу написати Всеукраїнський диктант національної єдності.
- 27.10.2023 року в ліцеї проведено благодійний ярмарок на підтримку Збройних Сил України
- 07 листопада 2023 року команда нашого ліцею "Dream builders" у фіналі громадського проєкту UActive отримала 100 000 грн. на реалізацію свого проєкту.
- У рамках реалізації заходів ІІ Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2021-2030, проголошеного Генеральною Асамблеєю ООН, з 13 по 19 листопада 2023 року пройшов 2-й етап всеукраїнського Тижня безпеки дорожнього руху.
- Щорічно з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія "16 днів проти насильства" з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім'ях, жорстокого поводження з дітьми. Ось такі заходи були проведені у нашому закладі: 1. Інформаційна хвилинка "Булінг та його прояви" для учнів 6 класу (Тимощенко В. Л. та Окунєва Т.Ф.); 2. Година спілкування з учнями 11 класу "Ми проти насильства" (Отрошко Л. О. та Окунєва Т.Ф.); 3. Учні 2,4 класу на виховній годині створили плакати" Зупинимо насилля разом!" та переглянули тематичні мультфільми: "Їжачок","Подарунок" та " Камінь, ножиці, папір" (Гапоненко О. В., Голубенко В. В. та Окунєва Т.Ф.); 4. Анонімне анкетування "Булінг у шкільному середовищі" для 7-11 класів ( Окунєва Т.Ф.);5. Гра "Коло безпеки" для учнів 8-11 класів (Окунєва Т.Ф.).
- 25 листопада ми вшанували пам'ять жертв голодоморів. З цієї нагоди учні ліцею взяли участь в створенні тематичної інсталяції ''Незабудка пам'яті''.
- З 27 листопада по 9 грудня у ліцеї відбулися комунікативні заходи приурочені Тижню доброчесності.
- 1 грудня у 1 класі , класний керівник Олена Гаращенко, було проведено виховну годину до свята Андрія Первозванного. Діти дізналися про історію походження цього свята, а також, яких народних традицій дотримувалися наші предки в цей день. Учні вирішили і перевірити народні прикмети пов’язані з цим днем. А найцікавішим конкурсом було кусання «Калити».
- З 4 по 10 грудня здобувачі освіти нашого ліцею долучилися до інформаційно-просвітницької тематичної акції «Національний тиждень читання».
- 6 грудня у ліцеї відбулося свято для учнів 1-5 класів «Світом ходить Миколай».
- 7 грудня освітяни та учні відзначали День української хустки з метою об’єднання жінок різного фаху, віку та національності по всьому світі для збереження українських традицій. Учні та вчителі нашого закладу долучилися до флешмобу "Зроби фото з хусткою".
- З 04 вересня по 08 грудня 2023 року заклад освіти долучився до благодійної ініціативи зі збору монет - акції "Смілива гривня", мета якої об'єднати зусилля українців та зібрати кошти для допомоги українській армії.
- 11 грудня учні 2 та 3 класу (класні керівники Валентина Голубенко та Людмила Гапоненко) стали активними учасниками Всеукраїнського Тижня читання! Підсумком Тижня була вікторина «Що ми знаємо про книгу?» та розповіді дітей про улюблені книжки, які найбільше сподобалися читати.
- 12 грудня стартувала Всеукраїнська акція «Нагодуй птахів взимку!» Учні 3 класу (класний керівник Людмила Гапоненко) розмістили годівниці для пернатих на території школи, насипали зерна.
- 27 грудня у нашому закладі освіти було організоване свято для всіх учнів ліцею під назвою «Новий рік іде землею..». Учні третього класу та класний керівник Людмила Гапоненко організували «Мандаринове Party».
- 22 січня 2024 у нашому закладі відзначили День соборності України. Учні нашого ліцею об'єдналися, аби показати свою любов та підтримку до своєї рідної, єдиної країни. Ініціативна група учнівського самоврядування закликала ліцеїстів по всій школі утворити «Ланцюг єднання» й таким чином продемонструвати своє величезне бажання, щоб вся Україна, від Луганська до Волині, була єдина, велика, сильна та неподільна країна, вигукнувши: «Від Луганська до Волині в Україні всі єдині!».
- 1 лютого у нашому ліцеї стартував І етап Всеукраїнських шкільних ліг #плічопліч.
- 8 лютого У рамках проведення Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед учнів "Пліч-о-опліч", ініційованого Президентом України, відбувся ІI етап змагань з волейболу. В ньому взяли участь юнаки закладів освіти Бородянської територіальної громади.Команда юнаків нашого ліцею посіла І місце і представлятиме Бородянську громаду в наступному етапі змагань.
- 13 лютого Здобувачі освіти нашого ліцею долучилися до Всесвітнього дня читання вголос. Ця подія заохочує дітей до читання книг, надихає до спілкування та обговорення прочитаного з родиною та друзями.
- 12 лютого 2024 року до нашого навчального закладу завітав головний фахівець ВОЗЦЗ Бучанського РУ ГУ ДСНС України в Київській області майор с.ц.з. Роман Остапчук. В кабінеті безпеки він провів для здобувачів освіти заняття, під час якого обговорили правила мінної та протипожежної безпеки.
- 14 лютого День усіх закоханих. Було проведено конкурс на кращу пару Новозаліського ліцею.
- 16 лютого у ліцеї відбувся День єднання. З нагоди свята було проведено флешмоб «Єднаємося Разом!» за участю учнів та вчителів ліцею, класними керівниками – тематичні бесіди.
- 19 лютого відзначили День Державного Герба України. Учні ліцею підготували патріотичні малюнки з нагоди свята.
- 20 лютого колектив ліцею та учні вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні
- 21 лютого відзначають Міжнародний день рідної мови. З цієї нагоди вчитель української мови та літератури Людмила Отрошко та учні 5, 6 та 11 класів підготували чудове дійство, яке нагадало про багатство та неповторність культури нашого народу. Також було проведено виховні години для учнів 1-4 класу.
- 24 лютого у ліцеї вшанували пам’ять загиблих військових та цивільних, з нагоди другої річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну. Зі здобувачами освіти було проведено виховні години пам’яті, бесіди.
- 1 березня у 3 класі було проведено годину спілкування на тему «Що таке сказ? Як уберегтися від укусів собак? Як не слід поводитися з собаками»
- 8 березня відбулось свято Весни у нашому ліцеї. Учні 1-11 класів підготували святковий концерт для батьків та вчителів.
- 10 березня З нагоди 210-ї річниці від дня народження великого Кобзаря в нашому ліцеї працював блокпост ''Шевченківський'', організований вчителькою української мови та літератури Людмилою Отрошко.
- 11 березня З нагоди 210-ї річниці від дня народження Т. Шевченка в нашому ліцеї відбувся літературний флешмоб, під час якого лунало вічне слово Великого Кобзаря.
- 21 березня активна група учнівського самоврядування нашого ліцею на чолі з президентом Романом Крамаренком відвідала буткемп, який був організований на базі Немішаївського ліцею #1.Під час гри ''Баксгейм'' молодь мала змогу попрактикуватися в організації власного бізнесу, навчитися працювати в команді, креативно презентувати свої ідеї.
- 22 березня відбувся ІІ (територіальний) етап Всеукраїнських шкільних ліг ''Пліч-о-пліч'' з футзалу. І наш заклад отримав чергову нагороду: збірна хлопців 5-6 класів стала срібним призером змагань.
- 4 квітня в Пісківці стартував ІІІ (районний) етап Всеукраїнських шкільних ліг ''Пліч-о-пліч''. В ньому змагалися кращі з кращих з Пісківської, Немішаївської та Бородянської ОТГ. Команда нашого ліцею взяла участь в змаганнях з волейболу серед хлопців і в чесній боротьбі здобула І місце.
- 3 квітня для учнів 1-11 класів були організовані комунікативні заходи на тему «Міста герої». Заходи були проведені класними керівниками.
- 8 квітня у нашому ліцеї було проведено комунікаційні заходи, присвячені місячнику боротьби із захворюванням на туберкульоз
- З 1 по15 квітня наш ліцей долучився до флешмобу "Дерево героя"!. Учні ліцею з класними керівниками висаджували дерева на шкільному подвір’ї.
- 12 квітня, учні 5-11 класів та наш колектив об'єднали зусилля для проведення весняної толоки - весняного прибирання території навколо нашого ліцею.
- 22 квітня відзначають Міжнародний день Землі - свято природи, яке нагадує про важливість збереження нашої планети та її ресурсів. З цієї нагоди для учнів 4 класу була проведена цікава вікторина: діти мали змогу показати свої знання та зрозуміти, що ми всі маємо ключову роль у збереженні навколишнього середовища.
- 19 - 22 квітня 2024 року сестра медична Потапенко Галина Анатоліївна провела бесіди, уроки здоров'я для учнів нашого закладу на тему "Що таке кашлюк?", "Кашель, який довго не проходить - кашлюк"
- 26 квітня з метою вшанування жертв аварії на ЧАЕС учні, вчителі та працівники нашого ліцею здійснили покладання квітів до пам'ятного знака. Для учнів 9-10 класів було проведено інформаційні хвилини.
- 26 квітня на футбольній базі селища Бородянка відбувся етап "Перша ліга" обласних змагань серед учнів 5 класів Учнівська ліга "Здорова Україна". У змаганнях з міні-футболу, доджболу, шашок та легкої атлетики взяли участь 8 закладів освіти Бородянської ТГ. І хоча в загальному заліку команда нашого ліцею зупинилася за крок до трійки лідерів, все ж маємо досягнення в деяких видах спорту: у змаганнях з доджболу та шашок посіли ІІ місце.
- З 29 квітня по 09 травня 2024 року тривав Всесвітній тиждень гігієни рук. Упродовж цього тижня учні 1- 11 класу активно брали участь у різноманітних заходах, спрямованих на популяризацію правильної гігієни рук. Вони вивчали важливість миття рук, навчались правильній техніці та обговорювали методи збереження здоров'я.
- 8 травня Україна разом з Європою відзначає перемогу над нацизмом та вшановує пам'ять загиблих у Другій світовій війні. Відзначає саме в той день, коли Німеччина офіційно капітулювала. З метою вшанування пам'яті кожного, хто боровся з нацизмом, а також в пам'ять про мирних людей, які загинули або постраждали в Другій світовій війні, учні нашого ліцею здійснили покладання квітів до пам'ятника, який розташований на території села.
- 9 травня учні 8 класу стали учасниками просвітницького онлайн-заходу до Дня Європи, який був організований Освітнім центром Верховної Ради України.
- 10 травня відбувся І (територіальний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри ''Сокіл'' ("Джура''), в якому взяли участь 11 команд з навчальних закладів Бородянської ОТГ. Рій ''Орли'', який представляв наш навчальний заклад, гідно боровся і посів: І місце в конкурсі ''Смуга перешкод''; ІІ місце в конкурсі ''Метання гранати''; ІІ місце в конкурсі ''Впоряд''; ІІІ місце в конкурсі ''Книга звитяг''. Тож в загальному заліку маємо ІІІ командне місце!
- День вишиванки
- з 13 до 19 травня було проведено комунікативні заходи присвячені Тижню безпеки дорожнього руху.
- День Цивільного захисту та спортивний захід «Рух – це здорово».
Отже, упродовж звітного періоду в закладі було проведено комплекс заходів, спрямованих на формування всебічно розвиненої особистості учнів, виховання громадянської свідомості, моральних та етичних цінностей, а також розвиток творчих здібностей.
Перспекиви:
- Оновити підходи щодо роботи професійної спільноти класних керівників.
- Сприяти участі учнів закладу в Міжнародних, Всеукраїнських, обласних конкурсах, проєктах, виставках дитячих робіт.
- Активізувати профілактичну роботу щодо розвитку навичок безконфліктного спілкування та усвідомлення своїх свобод, обов’язків з боку здобувачів.
- Здійснити корекцію річного плану роботи закладу спільно з представниками учнівського самоврядування (відмінити неактуальні заходи, залишивши практичні, дієві, інноваційні).
- Оптимізувати виховний простір ліцею, забезпечити відродження національних традицій, громадянського виховання, пропаганди здорового способу життя, зменшення негативних впливів соціального середовища на дітей, попередження дитячої бездоглядності та правопорушень.
- Соціальний захист, збереження здоров’я, медичне обслуговування, організація гарячого харчування
Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються у ліцеї, проводиться згідно з діючим законодавством. На початку навчального 2023/2024 року було систематизовано соціальний паспорт закладу, в грудні 2023 року оновлено загальношкільний банк даних здобувачів освіт соціально незахищених категорій. Систематично здійснювалось оновлення банку даних дітей пільгового контингенту, зміни до якого вносились кожного разу після зміни у соціальному статусі здобувача освіти ліцею.
З опікунами дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування підтримується постійний зв'язок класних керівників, практичного психолога, адміністрації школи. Адміністрація та класні керівники здійснюють контроль за продовженням навчання та працевлаштуванням здобувачів освіти пільгової категорії, здійснюють контроль за проходженням планового медичного огляду.
Адміністрацією скоординовано річний план роботи ліцею, план виховної роботи класних керівників, план роботи психологічної служби з питань соціальної підтримки та допомоги дітям соціально незахищених категорій. Впродовж навчального року адміністрація закладу співпрацювала із Службою у справах дітей Бородянської селищної ради, поліцією, центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді щодо соціального захисту дітей пільгових категорій.
Одним з першочергових завдань навчального закладу є збереження здоров’я учнів, а саме створення умов для організації збалансованого харчування дітей. Для 113 учнів пільгових категорій 1-11 класів, які навчалися в очному форматі, надавалось безкоштовне гаряче харчування.
Відповідно до Постанови Кабміну України №1386 від 06 грудня 2022 р.) в ліцей було
придбано посудомийну машину .
- Дотримання вимог охорони праці та безпеки життєдіяльності,
стан дитячого травматизму
Пріоритетним завданням Новозаліського ліцею є організація роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності. На початок навчального року оформлено всі необхідні акти-дозволи на проведення навчальних занять у кабінетах і шкільних приміщеннях підвищеної небезпеки, на експлуатацію харчоблоку та акт санітарно-технічного стану школи. Питання ОП та БЖ обговорюються на нарадах при директорові. З учнями було проведено тижні безпеки дорожнього руху, безпеки життєдіяльності, акції «Будь уважним, пішоходе!», «Молодь за безпеку дорожнього руху», День охорони праці. В закладі створено кабінет безпеки, організована діяльність дружини юних рятувальників-пожежників.
Сплановано роботу класних керівників та педагогів щодо попередження дитячого травматизму. Під час навчання з використанням дистанційних технологій бесіди та інструктажі з техніки безпеки проводилися в офлайн та онлайн-форматах. Класні керівники демонстрували відео, презентації, спільно з учнями розв’язували практичні завдання щодо попередження травмувань. Особлива увага приділялася роботі щодо вивчення правил поведінки з вибухонебезпечними предметами та поведінці у воєнний час. Проведено загальношкільне онлай-заняття з "Мінної небезпеки» громадською організацією «Друзі Патрона».
Перспективи:
- Продовжувати пропедевтичну роботу щодо дотримання учасниками освітнього процесу правил безпеки життєдіяльності, профілактики дитячого травматизму шляхом демонстрації відеороликів, практичного відпрацювання дій в надзвичайних ситуаціях, моделюванню та аналізу життєвих ситуацій.
- Формувати в учнів навички конструктивного вирішення конфліктів у міжособистісних стосунках.
- Організація фінансово-господарської діяльності.
Зміцнення матеріально-технічної бази закладу
Право на якісну освіту в безпечних і нешкідливих умовах може бути реалізоване виключно за умови достатнього фінансування освіти та ефективного використання цих коштів.
Зазначу, що поставлені на 2023-2024 н.р. завдання щодо створення комфортних та безпечних умов у ліцеї виконано на 90%.
З бюджету в 2023-2024 н.р. було виділено кошти на:
Обладнання для кабінету безпеки на суму 52840 грн, а саме:
-
-
-
- Манекен для базової СЛР з бездротовим монітором
- Мегафон з мікрофоном (2 од.)
- Ноші евакуаційні (2 од.)
- Комплект муляжів
- Набір першої допомоги
- Пристрій для проведення штучного дихання
- Розсічена рана кінцівки
- Симулятор критичної кровотечі
- Відкритий перелом кінцівки
- Модель імітації відкритого перелому, вогнепального поранення
-
-
Обладнання для закладу освіти, а саме:
- Катридж вугільний для очищення води 3 - 3060 грн.
- Катридж для очищення води 4 - 1040 грн.
- Лампи та світильники - 12200 грн.
- Електроматеріали - 7466 грн.
- Мікроскоп – 7900 грн.
- Телурій – 2550 грн.
- Тример бензиновий - 3950 грн.
- Планшет 25 од. – 62626 грн.
- Стрем’янка – 3200 грн.
- Глобус фізичний 2 -1760 грн.
- Лупа шкільна 15 - 900 грн.
- Модель «Стомахіон» - 280 грн.
- Фізична карта світу – 870 грн.
- Фізична карта України – 870 грн.
Благодійна допомога від міжнародних організацій, фондів :
БФ «РОКАДА» для захисної споруди
№ п/п |
Найменування матеріалів |
Од. виміру |
Кількість |
Ціна |
Сума |
1. |
Ковдра (130х170) |
шт. |
50 |
700-00 |
35000-00 |
2. |
Матрац (190х90) |
шт. |
15 |
900-00 |
13500-00 |
3. |
Лампа на сонячній батареї |
шт. |
10 |
650-00 |
6500-00 |
4. |
Каністра пластикова (20 л) |
шт. |
3 |
100-00 |
300-00 |
5. |
Ліжко металеве односпальне |
шт. |
15 |
2700-00 |
40500-00 |
Всього |
95800-00 |
Міжнародний благодійний фонд «Рука допомоги Україні»
№п/п |
Найменування матеріалів, де знаходиться |
Од.вим. |
Кіль-кість |
Ціна |
Сума |
1. |
Мікрохвильова піч SAMSUNG ME88UT/UA (захисна споруда) |
ШТ. |
1 |
5799-00 |
5799-00 |
2. |
Господарський пилосос KERCHER WD 2 Plus S V-15/4/18 |
ШТ. |
1 |
3999-00 |
3999-00 |
3. |
Пилосос без мішка BOSCH BGC21X350 (приміщення ліцею) |
ШТ. |
1 |
5399-00 |
5399-00 |
4. |
Телевізор SAMSUNG UE55CU7100UXUA (захисна споруда) |
ШТ. |
2 |
23499-00 |
46998-00 |
5. |
Телевізор SAMSUNG UE55CU8000UXUA (захисна споруда) |
ШТ. |
1 |
25999-00 |
25999-00 |
6. |
Термопот MAGIO MG-965 (захисна споруда) |
ШТ. |
2 |
1589-00 |
3178-00 |
7. |
Електрочайник BOSCH TWK2M161 (захисна споруда) |
Шт. |
2 |
1399-00 |
2798-00 |
8. |
Відпарювач TEFAL Pro Style One IT 2460 (приміщення ліцею) |
Шт. |
1 |
3999-00 |
3999-00 |
9. |
Диван Кліо 1400мм(2-захисна споруда,4-ліцей) |
Шт. |
6 |
2452-78 |
14716-68 |
10. |
Пуф 350х350х420мм (захисна споруда) |
Шт. |
12 |
986-11 |
11833-32 |
11. |
Стілець розкладний Джокер алюміневий (захисна споруда) |
Шт. |
18 |
499-00 |
8982-00 |
12. |
Крісло- мішок Груша середня (захисна споруда) |
Шт. |
6 |
1230-00 |
7380-00 |
13. |
Крісло – мішок Груша дитяча (захисна споруда) |
Шт. |
6 |
940-00 |
5640-00 |
14. |
Принтер HP Color Lazer (захисна споруда) |
Шт. |
1 |
12399-00 |
12399-00 |
15. |
Розвиваюча дошка бізіборд «Рибка» (захисна споруда) |
Шт. |
1 |
3419-00 |
3419-00 |
16. |
Стіл ігровий 4 в 1 футбол,більярд,теніс, аєрохокей (захисна споруда) |
Шт. |
1 |
5799-00 |
5799-00 |
17. |
Набори для дитячої творчості (захисна споруда) |
Шт. |
4 |
657-50 |
2630-00 |
18. |
Набори для малювання (захисна споруда) |
Шт. |
10 |
700-00 |
7000-00 |
19. |
Кроштейн Brateck KL216(захисна споруда) |
Шт. |
3 |
629-00 |
1887-00 |
Всього: |
179855-00 |
БО «Міжнародний благодійний фонд «СЕЙВД»
Тенісний стіл 1- 8932,50 грн.
Проєктор 1 -18835,28 грн.
Кронштейн для проєктора 1 - 1434, 28 грн.
Екран настінний ручний 1- 2484,27 грн.
Настільний футбол 1-16932,50 грн.
Стелаж 1- 3502,50 грн.
Стелаж 1- 1837,50 грн.
Вішалка 1- 2287,50 грн.
Полиця 1-532,50 грн.
Полиця 1-727,50 грн.
Стіл-трансформер 1-3067,50 грн.
Ігровий стіл (аерохокей, теніс) 1 - 11344 грн.
Дякую усім вам!
Ми також розуміємо, що НАЙГОЛОВНІШЕ зараз – це є БЕЗПЕКА учнів!
Дякую учням, батькам за розуміння, підтримку, здорову критику.
Дякую педагогам, які наповну викладалисяся на уроках заради майбутнього наших дітей, заради нашого з вами майбутнього!
Особисто я не
Віримо в Україну!
Віримо і дякуємо ЗСУ!
Віримо і бережемо свої родини!
Віримо та підтримуємо наш ліцей!
Дякую за підтримку, розуміння та незламну віру у перемогу учням, батькам, педагогам, громаді!