Консультаційний центр Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини
Ви можете отримати консультацію з таких питань:- Розшук дитини
- Як повернути дитину з тимчасово окупованої території та території Російської Федерації
- Як повернутися родині на територію України у разі депортації
- Як легалізувати свідоцтво про народження дитини, отримане на тимчасово окупованій території
- Як отримати свідоцтво про народження у разі відсутності медичного свідоцтва про народження
- Як отримати допомогу дитині, що зазнала травмувань внаслідок війни
- Як отримати гуманітарну допомогу
- Як встановити контакт з дитиною або повернути її з-за кордону у разі вивезення дитини одним із батьків https://childrenofwar.gov.ua/get-a-consultation/
Що робити, якщо у вас зникла дитина
Запамʼятайте: коли зникає дитина, жодного “правила 3 діб” не існує! Швидкість та ефективність розшуку залежить від того, наскільки правильними і скоординованими будуть перші кроки батьків або законних представників дитини.
Дізнайтеся, що робити у першу годину зникнення, перш ніж звертатися до правоохоронців? Куди звертатися за допомогою, якщо це трапилось за кордоном? Які дані необхідно повідомити, якщо ви самостійно не розшукали дитину і телефонуєте до поліції?
Інформаційну листівку розробили експерти проєкту Уряду Канади SURGe, Support to Ukraine’s Reforms for Governance у співпраці з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини. Нагадаємо, з будь-якими питаннями та ситуаціями щодо захисту безпеки, життя та прав дитини ви можете звернутися до Консультаційного центру Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, офлайн або онлайн, а також отримати консультацію на єдиному державному порталі розшуку дітей «Діти війни» за адресою: https://childrenofwar.gov.ua
Як легалізувати свідоцтво про народження дитини, отримане на тимчасово окупованій території
У разі реєстрації народження дитини на тимчасово окупованій території батьки або один із них, їхні представники, члени сім’ї, опікуни, піклувальники, особи, які утримують та виховують дитину, або інші законні представники дитини можуть отримати свідоцтво про народження дитини, звернувшись до будь-якого місцевого суду України, що здійснює правосуддя, незалежно від місця проживання (перебування) заявника.
Особливості провадження у справах про встановлення факту народження особи на території, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан, або на тимчасово окупованій території України регламентуються статтею 317 Цивільного процесуального кодексу України.
Справи про встановлення факту народження на території, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан, або на тимчасово окупованій території України, визначеній такою відповідно до законодавства, розглядаються невідкладно з дня надходження відповідної заяви до суду.
Алгоритм легалізації свідоцтва про народження дитини, отриманого на тимчасово окупованій території розроблено у співпраці Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з експертами проєкту Уряду Канади SURGe, Support to Ukraine’s Reforms for Governance.
З питаннями щодо захисту прав дитини Ви можете звернутися до Консультаційного центру Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за адресою: м. Київ, вул. Інститутська, 21/8 або за номерами телефону: 0800-50-17-20 (безкоштовно в межах України), 044-253-75-89 (для дзвінків із-за кордону).
Інформацію щодо захисту прав дитини та безпеки її життя також можна отримати на порталі розшуку дітей “Діти війни” за посиланням https://childrenofwar.gov.ua/
Як повернути дитину з-за кордону, якщо один із батьків вивіз її без згоди іншого? Та як встановити звʼязок із дитиною?
У буклеті, розробленому у співпраці Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з експертами проєкту Уряду Канади @SURGe Support to Ukraine’s Reforms for Governance, зазначено алгоритм дій у разі якщо ваш чоловік / дружина вивіз / вивезла дитину за кордон без вашої згоди, або ви обмежені у спілкуванні з дитиною.
З питаннями та ситуаціями щодо захисту безпеки, життя та прав дитини ви можете отримати консультацію на державному порталі розшуку дітей “Діти війни” за адресою: https://childrenofwar.gov.ua або звернутися до Консультаційного центру Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за адресою: м. Київ, вул. Інститутська, 21/8 або за номерами телефону: 0800-50-17-20 (безкоштовно в межах України), 044-253-75-89 (для дзвінків із-за кордону).